Perşembe , Ekim 24 2019
Anasayfa / Sosbu / Sosbu Kutu Oyunu

Sosbu Kutu Oyunu

Sosyal bilgiler dersi oyunu; sosyal bilgiler dersinde çok kavram olması sebebiyle ortaya çıkan kavram kargaşasını ortadan kaldırmak, öğrenciler tarafından istenmeyen sıkıcı tekrarları eğlenceli hale getirmek ve öğrencilerin kavramları ve resimleri kendi kelimeleri ile ifade etmelerini sağlayarak anlamlı öğrenmeyi gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Oyunda özellikle öğrencilerin kelime ve kavram dağarcığının gelişmesi için özel bir çaba harcanmıştır. Sosbu ekibi; insanların, zihninde var olan kavram ve kelimeler nispetince düşünebildiği fikri ile tasarımlarını gerçekleştirmektedir.

Sosbu, sosyal bilgiler oyununda kullanılan kavram, resim ve sorular 2013-2014 eğitim öğretim yılı müfredatına uygun olarak seçilmiştir. Oyunda kullanılan resim, sembol ve ikonlar öğrencilerin görsel zekalarını geliştirebilecek nitelikte olan görseller arasından seçilmiştir. Bunun yanında oyunu tamamlayan piyon ve ferman gibi diğer materyaller sosyal bilgiler alanı ile uyumlu ve ürün konseptine estetik açıdan renk katacak objeler arasından seçilmiştir.

Hakkında admin

Check Also

sosbu nedir

SOSBU Nedir?

SOSBUSosyal Bilimler Uzmanı, sosyal bilgiler dersinde çok kavram olması sebebiyle ortaya çıkan kavram kargaşasını ortadan kaldırmak, öğrenciler tarafından ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir